A telefonlopás mindennapos a strandokon. Mivel nagy a tömeg, és általában szemtanú sincs, esélytelen, hogy megtaláld a tolvajt.
Nem akarod egész nap a pléden ücsörögve őrizni az okostelefonod? Itt van 3+1 tipp, amivel megelőzheted a telefonlopást.
1. tipp: Használd máshol!
Ne ott telefonálj vagy facebookozz, ahol a cuccod leraktad! Könnyen kifigyelhetik, milyen menő okostelefonod van, és amíg a vízben pancsolsz, könnyel ellophatják.
Vidd magaddal a telefonod a büfébe. Egy jeges limonádé mellett nyugodtan elolvashatod az e-mailjeidet. Ráadásul kisebb az esélye, hogy valaki a büfétől kövessen, és megnézze, hol táborozol.
2. tipp: Ne lássák hova tetted!
Ne pakolászd a parton látványosan a telefonod egyik helyről a másikra. Már a bejáratnál, vagy napközbeni használat után a büfében rakd el a telefont a táskába!
Ha a kocsiban akarod hagyni, az induláskor rakd a kesztyűtartóba, vagy más nem látható helyre.
Így amikor lecuccolsz a parton, már senki nem fogja látni, hogy van nálad egy telefon. Azt meg pláne nem, hogy hova tetted.
3. tipp:Némítsd le!
Egy hangosan csörgő strandtáska vagy öltözőszekrény felhívás a telefonlopásra. Hiába raktad biztonságos helyre, a hang alapján könnyen beazonosítható, hol van. Némítsd le a csengőhangot, és kapcsold ki a vibrálást is!
+1 tipp: Használd az Android Eszközkezelőt!
Rossz dolog, ha ellopják a telefonodat. De még rosszabb, ha minden adatodhoz hozzáférnek, vagy a nevedben küldenek üzeneteket.
Ezt megelőzheted az Android Eszközkezelő használatával, ami a Google ingyenes szolgáltatása. Ehhez engedélyezned kell a használatát a telefonodon.
Beállíthatod a telefonod helymeghatározását, így telefonlopás esetén be tudod azonosítani, hol van a készüléked.
Ezzel lehet, hogy nem sokra mész, de a távoli zárolás nagyon hasznos funkció.
A távoli zárolással a Google fiókodból meg tudod változtatni a billentyűzár kombinációját, vagy törölheted a telefonon lévő adataidat.