A félelem abból adódik, hogy egy telefon készüléknek kell két sim kártyát kiszolgálnia.
Hiszen készülékben csak egy processzor (CPU) és egy rendszer memória (ROM) tud működni egyszerre, mi pedig két sim kártyát rakunk bele.
Ez a félelem alaptalan. A kínai okostelefon gyártók kifejezetten a két sim kártya használatára optimalizálják a készülékeiket.
Ennek megfelelően erősebb teljesítményű processzort és nagyobb rendszer memóriát építenek be.
A magasabb teljesítményű akkumulátorról nem is beszélve.
Általánosságban azt mondhatjuk, hogy egy dual sim telefon működése NEM LASSABB, mint egy egy sim kártyásé.
De lássuk ezt valós adatokkal.
Négy okostelefont hasonlítottunk össze. Referencia készüléknek a Samsung Galaxy S3-at választottuk. Ez ugyanis egy könnyen elérhető, átlagos okostelefon ma Magyarországon.
Három, hasonló árkategóriájú kínai dual sim telefont mértünk hozzá.
- iNew V3
- XIAOMI Hongmi Note
- Jiayu G5S
A felsorolt készülékek közül a Samsung Galaxy S3 és az iNew V3 négy magos (quad core) processzorral szerelt, míg a és a XIAOMI Hongmi Note és Jiayu G5S már nyolc magos (octa core) processzort rejt.
Az infografikán jól látszik, hogy komoly előny a nyolc magos processzor. A kínai dual sim gyártók a nyolc magos processzorhoz nagyobb rendszermemóriát építettek be a dual sim telefonokba.
Ennek megfelelően az Andorid telefonok összehasonlítására szolgáló Antutu Benchmark alapján a Jiayu G5S viszi el a pálmát. Szorosan követi őt a kínai iPhone-nak is nevezett XIAOMI Hongmi Note.
Teljesítmény tekintetében leszakadt a két négymagos processzorral szerelt készülék, az iNew V3, és a Samsung Galaxy S3.
Érdekesség, hogy míg a Samsung Galaxy S3 egy SIM kártyás, teljesítményben mégis alul marad az azonos árkategóriájú iNew V3 készülékkel szemben, ami egy dual sim telefon.