Az Android operációs rendszer a mai napon ünnepli a születésnapját.
2008. szeptember 26-án jelent meg az 1.0 Android a HTC Dream mobiltelefonon.
A T-Mobile G1 néven is forgalmazott készülék kicsúsztatható QWERTY billenytyűzettel, 320×480 pixeles kijelzővel, 192 MB RAM-mal és mindösszesen 256 GB tárhellyel rendelkezett.
A 3,2 inches kijelző egy 117 x 55,7 x 17,1 mm-es házban foglalt helyet.
Összehasonlítva a legfrissebb HTC One E9+ készülékkel, ami 156,5 x 76,5 x 7,54 mm méretű, utólag talán már nyugodtan mondhatjuk, hogy kissé a szappantartóra emlékeztetett.
Ez a hatást erősítette az ívelt kialakítás, mivel a funkciógombokat tartó alsó modul enyhén visszahajlott.
A HTC Dream-en már volt OTA frissítés, és egészen az 1.6-os Android verzióig érkezett rá hivatalos frissítés.
A készülék megjelenésekor a HTC még ismeretlen márkának számított, és nem is maga a telefon volt az igazi “truváj”, hanem az új operációs rendszer.
Ahogy a Mobilarena.hu-n Bocha kolléga megfogalmazta anno:
A G1 egy egész jól összerakott, nagyméretű, ronda masina, ami nagyon szép kijelzővel, tényleg kiváló billentyűzettel és robusztus hardverrel van ellátva. Ehhez jön hozzá az Android. Az Android, ami új, kicsit kiforratlan, viszont véleményem szerint rendkívül előremutató. Sajnos muszáj az iPhone rendszeréhez hasonlítanom, ugyanis hasonlóan gyors, egyértelmű a használata és elrontani sem nagyon lehet. Egy fontos különbség viszont van: könnyebb rá fejleszteni, ráadásul az Apple-lel ellentétben a Google erősen támogatja is a fejlesztőket. Biztos vagyok benne, hogy pár hónapon belül se szeri, se száma nem lesz a kiválóbbnál-kiválóbb alkalmazásoknak, ahogy abban is bízom, hogy valamelyik gyártó előbb-utóbb előrukkol egy vállalhatóbb kialakítású géppel, amiben akár jó kamera is lehet. Örülök, hogy megérkezett az Android.
Az Android nem cáfolt rá a várakozásokra.
Ma már a 6. Android főverziónál tartunk, és a világ összes mobiltelefonjának 53,3%-án fut Android.
A Google 2015 augusztusi közlése szerint ez 1,4 milliárd felhasználót jelent.